Přírodní park Oderské vrchy - Dobrodružství pod hvězdami

Vedoucí stezky Pavla Tvarůžková

Indiánskou stezku jsem vytvořila na okraji Přírodního parku Oderské vrchy v kraji meandrující říčky Sezina, v krásné přírodě s kopci a údolími, zatopenými lomy a divokými srázy, v lesích s mohutnými stromy mezi vesnicemi Kyjovice a Těškovice v okrese Opava v Moravskoslezském kraji. Spolek Dobrodružství pod hvězdami z. s.

Kontakt pro rezervaci:

Volný termín a případné další podrobnosti je možné domlouvat e-mailem či telefonicky, závaznou rezervaci pak uvést e-mailem.

Telefon: +420 775 077 080

E-mail: pavlazhlubocce@seznam.cz

Svůj život můžu popsat jako před skautem a ve skautu. Nebo také před dětmi a s dětmi. Ale zatím nebylo chvíle, kdy by mé srdce nebylo srdcem indiánským. Žiji na rodinné farmě se svou velkou rodinou a zdá se, že práce tam nikdy nekončí. A tak jsem si našla způsob, jak nejen svým dětem umožnit prožít s kamarády co nejvíce dobrodružství na výpravách, táborech, jak trávit čas v přírodě nebo spojovat lidi při chystání sportovních i kulturních akcí.

Tuto stezku jsem pro vás připravila ve spolupráci se spolkem Dobro-děj, z.s., který chystá pro druhé "dobré věci" rádoby "dobrodružně". Dnešní doba nám prozrazuje, že je velmi dobré přivádět sebe i druhé do situací, které si neumíme ani představit, na cestu méně snadnou, úzkou, s překážkami. Neboť si pak odnášíme cenné zkušenosti do života. Teprve až zažijeme strádání, nedostatek, samotu, nemoc, mnohem více oceníme a budeme si vážit toho, co máme, koho máme a jak dobře se máme. Budeme posilněni, vděčnější a radostnější. A tak stačila jedna malá výzva Daniela Ďuriše a mé srdce "zahořelo", neboť tušilo, že jde o velké věci.

A co ty? Lákají tě výzvy jako "s co nejméně" moderními vymoženostmi dokázat "co nejvíce"? Nebo jsi zvědavý, jak by ses zachoval v nečekaných situacích, zda umíš spolupracovat s druhými? Jaké by to bylo, kdyby ses vyskytl mimo signál, mimo civilizaci? Kdyby ses musel o sebe postarat, abys nehladověl, nežíznil, nemrznul, překonal noc v divočině a poradil si ve vážných situacích, jako je třeba tepenné krvácení? Prostě zvládnout přežít? Tak vzhůru na INDIÁN - stezka přežití, neboť tvé srdce "po zdolání naší stezky" se stává více odvážné a odhodlané se jen tak nevzdávat. Může se navíc stát, že pak i ty zatoužíš tuto sílu předávat dál. 

Tož neváhej a přijď, jsme tu pro tebe. Neboj, na stezce nebudeš sám, budete tým. A pro začátek – bude dobře vyznačená, aby ses neztratil.

Možnosti rezervace:

od 2.4.2024 do 30.6.2024 pondělí – pátek 9.00 - 15.00 hod

červenec – srpen 2024 po domluvě

od 2.9.2024 – 30.11.2024 pondělí – pátek 9.00-15.00 hod