O nás

Jsme skupina zkušených instruktorů, kteří se specializují na vzdělávací programy pro děti ve školním věku. 

Náš spolek Indian-stezka přežití vznikla z vášně a lásky k přírodě a dobrodružství. Zakladatelé Daniel Ďuriš a již neaktivní Mia Habichová, se již od mládí zajímali o přežití v přírodě a dobrodružné aktivity. S postupem času se jejich zájem stále více zaměřoval na techniky a dovednosti potřebné pro přežití v extrémních situacích. V roce 2021 se Daniel a Mia rozhodli svou vášeň a znalosti předat dál a založili spolek Indian-stezka přežití ve Velharticích na Šumavě a první stezku.


Daniel Ďuriš

Narozen 17.7:1988

Narodil jsem se v malém Městečku na Šumavě a bydleli jsme v hasičárně což na mě tak silně působilo že jsem se od mala věnoval záchranářství. Vystudoval jsem v Klatovech Všeobecnou sestru na střední zdravotnické škole a posléze nastoupil k profesionální armádě na pozici záchranář výsadkář u 43. výsadkového praporu Chrudim. 

Zde jsem se věnoval rozvoji speciálních kurzů pro bojové mediky, zabezpečoval výcvik a plnil odborné zdravotnické stáže na chirurgickém oddělení a jednotkách anestezie a resuscitace. Prošel jsem kurzy Barts-ošetřování v boji a pod palbou dle protokolů Britské polní nemocnice. Vzdušné zdravotnické odsuny. Urgentní medicína při chemickém biologickém a radiačním ohrožení.

TCCC-taktické ošetření v boji a pod palbou. Záchranný a výsadkový kurz. V armádě jsem se podílel na přípravě krizových plánů pro českou republiku. 

Po odchodu z armády jsem pracoval jako pečovatel v domově pro osoby se zdravotním a duševním onemocněním, jako odborný poradce pro Daniela Landu a následně jsem vstoupil znovu na tři roky do armády kde jsem vyvinul Kurz Indián stezka přežití.

Mám neochvějnou víru pro světlé a hravé zítřky našich dětí.

Kurz se však nepodařilo aplikovat a tak jsem odešel. Nastoupil jsem jako sestra na Anesteziologicko resuscitační oddělení do Klatovské nemocnice. Z důvodů nesouhlasu s postupy výkony péče u takzvané pandemie jsem odešel a založil spolek Indián-stezka přežití, která se věnuje rozvoji přirozených schopností u dětí i dospělých v oblasti přežití duševní hygieny a odborné první pomoci.

Maluji si obrazy chodím bos cvičím jógu a rozvíjím dechové cvičení.

Jsem poutník životem který miluje a maluje svět.